PostHeaderIcon Türkiye Turizm Cenneti

Anadolu ;Medeniyetlerin buluştuğu nokta. İlk çağdan yakın Çağ`a bir çok ünlünün at izlerinin olduğu yer. Dünya`nın önemli meydan savaşlarının, olduğu yer Anatolia ve konaklayacağınız oteller sucenneti.net...

Denizden kuma,Nefertiti`nin yüzüğünden İskender`in Lahdine, Çanakkale boğazını ele geçirmek için yapılan hile savaşı Truva savaşlarına; gezmekle bitiremeyeceğiniz binlerce tarih. Medeniyetlerin ve kültürlerin buluşma merkezinde konaklayacağınız oteller .

Anadolu’yu gezerken gezmekle bitiremeyeceğiniz otelleri bulabileceğiniz yer.

Türkiye ;Asya`yı Avrupa`ya bağlayan coğrafya. İstanbul,Antalya,Kars,Edirne,İzmir,Diyarbakır,Urfa her kenti ayrı bir tarih ve kültür kokan coğrafya Anadolu. Günümüzde dağcılık sporundan kış turizmine, Rafting sporundan yelkenli spora yamaç paraşütüne kadar bir çok sporu yapacağınız yer ve kalabileceğiniz otelleri sizlere sunan yerler.

Hititler,Frigya,Lidyalılar,Asurlular,Selevkos Krallığı,Pers Krallığ,İyonlar,Bergama Krallığı,İskender İmparatorluğu,Roma ve Bizans Uygarlığı,Abbasiler,Anadolu Selçuklu Devleti,Akkoyunlular,Karakoyunlular,Moğol İlhanlı Devleti,Osmanlı Devleti ve çok sayıda Anadolu kurulan bu devletler ve bunların bırakmış olduğu tarihi kültürel değerler sizler bu dokuyu gezerken konaklama hizmeti sunacak oteller bulacağınız yer .

Bir köşede Efes, Meryem Ana Kilisesi, Hatay da dünyanın ilk kilisesi, Efes Antik Kenti, Topkapı Sarayı,İshak Paşa Sarayı,Konya ve Diyarbakır da ilk şehir ve köy yerleşim izleri olan yerler,Peygamberler kenti Urfa,Bergama Antik Kültür merkezi Parşömen`in ve Codex`in (ilk Kitap) ortaya çıktığı yer ve kalacağınız oteller .

İznik Hristiyanlığın önemli kenti,İslam Uygarlığının önemli yerleşim kentleri Anadolu ve Truva ,Alişar,hala kazıların yapıldığı yerler,Ege ve Akdeniz Grek uygarlığının izlerini taşıyan yer,Bin Tanrı ili olarak anılan birçok inanca saygı duyulan Anadolu ve konaklayacağınız yer .

Roma ve Bizans eserlerinin olduğu İstanbul ,Ayasofya,Kariye,Çemberlitaş,Su Sarnıçları saymak ve gezmekle bitiremeyeceğiniz tarihi mekanlar ve bu sırada konaklamanıza yardım edecek olan.

Yemek ve hediye kültürüyle ;Halı,Ahşap Eşyalar,Kebap,İçli Köfte,Anadolu Ayranı,Antep Baklavası,Orciği,Pestili,Dutu,Bir çok hediyelik eşyasıyla;gezerken konaklayıp bu kültürel değerlerle tanışıp faydalanabileceğiniz konaklama tesisleri .

Kapılıca ,Ilıca,Şifalı sular Şifalı Afyon Çamuru özellikle Akdeniz,Marmara ve Ege bölgesinde bulabileceğiniz Şifalı sıcak sular ve İçmeceler bu arada konaklama hizmetlerinde sizlere yardımcı olacak olan.

Kabeyi ,Medineyi İslam coğrafyasının önemli yerlerini gezerken huzur içerisinde ibadetlerinizi yaptıktan sonra huzur ve refah içerisinde konaklama yapacağınız yerler ve oteller .

Başlık Süzgeci     # Görüntüle 
# Öğe Başlığı İzlenimler
1 Pamukkale-Hierapolis (Denizli) Travertenleri 2744
2 Göreme Milli Parkı ve Kapadokya (Nevşehir) 2992
3 Çatalhöyük Neolitik Kenti (Konya) 3162
4 Edirne Selimiye Camii ve Külliyesi (Edirne) 2819
5 Truva Antik Kenti (Çanakkale) 2962
6 Safranbolu Şehri (Karabük) 2979
7 Xanthos-Letoon (Antalya - Muğla) 2043
8 Nemrut Dağı (Adıyaman - Kahta) 1795
9 Hattuşaş (Boğazköy) - Hitit Başkenti (Çorum) 1767
10 Divriği Ulu Camii ve Darüşşifası (Sivas) 1397
 
<< Başlangıç < Önceki 1 2 Sonraki > Son >>
Sayfa 1 / 2
Üye Girişi
Lütfen Üye Olunuz...



Loading
Türkiye`nin İnanç Merkezleri
Google Dil Çeviri Robotu
Türk ve Dünya Tarihi
Google Grupları
Türk ve Dünya Tarihi grubuna abone ol
E-posta:
Bu grubu ziyaret et

Site İçi Arama Motoru
Ana Sayfa Türkiye Turizm Cenneti

 

Kaplıca Şifalı Su Çamur Su Water Meslek Dersleri